mikCzerwony strój, długa biała broda, i..... ogromny wór pełen prezentów – mowa oczywiście o świętym Mikołaju, którym dziś stał się Kacper z klasy II LO. Razem ze swoimi pomocnikami zawitał do wyszkowskiego szpitala, aby na oddziale pediatrycznym zarazić małych pacjentów radością i pozytywną energią. Uśmiechy, które pojawiły się na twarzach obdarowanych dzieci były dla nas – uczniów – najpiękniejszym mikołajkowym prezentem!

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w akcję zbiórki maskotek – ich ilość przeszła nasze najśmielsze oczekiwania.

siKlasa I TUF odwiedziła Muzeum Sztuki Współczesnej 'Cosmos" – niezwykłe miejsce złudzeń i sztuki cyfrowej. Uczniowie zobaczyli tu rzeczy, których w rzeczywistości wcale nie ma, przekonali się, jaką moc może mieć odpowiednio ustawione światło i dostrzegli, jak zwykłe lustro może kreować niezwykłą rzeczywistość.

To ciekawe interaktywne muzeum pełne fascynujących i nieprzewidywalnych eksponatów. Każdy miał możliwość dosłownie oderwać się od rzeczywistości...

mpKolejna grupa uczniów z klas policyjnych odwiedziła dziś Biuro Edukacji Historycznej - Muzeum Policji Komendy Głównej Policji w Warszawie. Tym razem obejrzeliśmy wystawę "Od Policji Państwowej do Policji", która została przygotowana dla uczczenia 100. rocznicy utworzenia przez sejm Policji Państwowej - pierwszej jednolitej państwowej organizacji służby bezpieczeństwa. Na wystawie eksponowane są przedmioty codziennej służby, umundurowanie oraz dokumenty funkcjonariuszy na przestrzeni 100 lat.

ah1Prawie półtora tysiąca złotych zebrali uczniowie i pracownicy Szkół ZDZ na operację dla Piotrusia :) Dziękujemy organizatorom słodkiego kiermaszu i wszystkim ofiarodawcom za okazane serce!
Było naprawdę pysznie ;)

11lUczniowie i pracownicy IV LO i I TP-U w Wyszkowie uczcili dziś 101. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Dziewczęta z klasy pierwszej podczas uroczystego apelu przedstawiły nam ciekawą lekcję historii od pierwszego rozbioru Polski do odzyskania przez nią niepodległości w 1918 roku. Dodatkowo podniosły nastrój podkreśliły pięknie zaśpiewane znane pieśni patriotyczne.

geografiaKorzystając z pięknej, jesiennej pogody, uczniowie klasy III LO wraz z nauczycielem geografii i wychowawcą udali się na wycieczkę w okolice malowniczej doliny Bugu. Była to też świetna okazja do integracji klasowej.

fryzUczniowie klas o profilu technik usług fryzjerskich odwiedzili największe Targi Fryzjerskie i Kosmetyczne Beauty Days. Jest to najważniejsze wydarzenie dla profesjonalistów i miłośników piękna w Europie Środkowo-Wschodniej! Odbywa się ono co roku w Nadarzynie - PTAK WARSAW EXPO.Odwiedzający mogli podziwiać setki polskich i zagranicznych wystawców, skorzystać z profesjonalnych i bezpłatnych zabiegów, makijaży, stylizacji fryzur i paznokci. To także świetna okazja dla tych, którzy dopiero szukają inspiracji i pomysłów na nowy wygląd oparty na najnowszych trendach.

bezpieczenstwoNo to pytanie uczniowie IV LO i I TP-U dostali odpowiedź podczas dzisiejszego spotkania z panem Mateuszem Górką – pracownikiem Działu Bezpieczeństwa Allegro. Zaproszony gość uczył młodzież, co zrobić, żeby nie paść ofiarą oszustwa, jak bezpiecznie płacić za zakupy, co zrobić, jeśli coś pójdzie źle. Powiedział też, jakie działania podjąć, żeby podnieść swoje bezpieczeństwo w sieci oraz jak zgłosić przestępstwo. „Bezpieczne zakupy w sieci” to wspólna akcja Allegro i Policji, której celem jest kształtowanie świadomości młodzieży w zakresie zagrożeń związanych m. in. z kradzieżą tożsamości i cyberprzestępczością.