1

I Technikum Poligraficzno-Usługowe w Wyszkowie realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich pt. "Od mobilności do przedsiębiorczości". Projekt realizowany wspólnie przez Konsorcjum, w skład którego wchodzi: Accelerated Learning International Polska Sp. z o.o., Zespół Szkół Zawodowych nr 1 im. mjr. H. Dobrzańskiego "Hubala" w Starachowicach oraz I Technikum Poligraficzno-Usługowe w Wyszkowie; we współpracy z firmą Sistema Practices s.l. ESMOVIA z Walencji (Hiszpania).

Celem projektu jest podnoszenie wiedzy i kompetencji zawodowych uczniów obu szkół, z klas o profilu gastronomicznym i fryzjerskim oraz europejska certyfikacja zdobytych umiejętności.

W ramach projektu 47 uczniów odbędzie 4 staże zawodowe w firmach hiszpańskich w roku 2017 i 2018. Podczas praktyk uczniowie zapoznają się z funkcjonowaniem europejskich przedsiębiorstw z branży gastronomicznej i fryzjerskiej,  udoskonalą posiadane i zdobędą nowe kompetencje zawodowe oraz językowe. Po ukończeniu zagranicznych staży zawodowych uczniowie otrzymają certyfikaty Europass Mobility- certyfikat  potwierdzający zdobyte kwalifikacje zawodowe, zgodnie ze standardami europejskimi. Wraz z uczniami w projekcie weźmie udział 8 opiekunów - nauczycieli, stanowiących wsparcie pedagogiczne i logistyczne.

Okres realizacji projektu: 15.11.2016 – 14.07.2018.

Dofinansowanie projektu z UE: 127 278 Euro.

Regulamin rekrutacji

Lista osób zakwalifikowanych na staż zagraniczny do Hiszpanii