hiszpaniaUczennice z klasy fryzjerskiej z I Technikum Poligraficzno-Usługowego w Wyszkowie, prowadzonego przez ZDZ CK w Wyszkowie odbywają miesięczne praktyki w Walencji w Hiszpanii.

Grupa najlepszych fryzjerek z klasy trzeciej z wyszkowskiego technikum wraz z opiekunami stanęła przed wyjątkową szansą odbycia praktyk zawodowych poza granicami kraju. Jest to możliwe dzięki udziale I TP-U w projekcie „Od mobilności do przedsiębiorczości”, który jest dofinansowany z Funduszy Europejskich W tym roku przed uczennicami otworem stanęła Walencja, piękne hiszpańskie miasto, które jest zagłębiem najlepszych salonów fryzjerskich w Europie Zachodniej. Podczas miesięcznych praktyk dziewczęta mogą zapoznać się z funkcjonowaniem europejskich przedsiębiorstw z branży fryzjerskiej, zdobyć nowe kompetencje zarówno zawodowe, jak i językowe. Uczennice mają okazję nauczyć się także podstaw języka hiszpańskiego, gdyż to głównie w nim komunikują się tam ze swoimi pracodawcami i klientami. Dodatkową atrakcją dla uczestniczek stażu jest poznanie barwnej kultury Hiszpanii, gdyż w każdy weekend przewidziane są wycieczki w najciekawsze zakątki Walencji. Po zakończeniu stażu uczennice otrzymają certyfikaty Europass Mobility potwierdzające zdobyte kwalifikacje zawodowe, zgodnie ze standardami europejskimi.

| Zapraszamy do fotogalerii |

Studniówka 2015