valencja10Grupa uczennic z klasy fryzjerskiej z I Technikum Poligraficzno-Usługowego w Wyszkowie odbyła miesięczne praktyki zawodowe w Hiszpanii w ramach programu PO WER Europejskiego Funduszu Społecznego (EFS) - „Od mobilności do przedsiębiorczości”.

Dziewczęta podczas czterotygodniowego pobytu w Walencji  w okresie od 21 maja do 18 czerwca 2017 roku doskonaliły swój warsztat zawodowy, poszerzały wiedzę z zakresu nowoczesnego fryzjerstwa i wykorzystywały wiedzę teoretyczną w praktyce. Młodzież poznawała zasady funkcjonowania firm, wdrażanie nowych technologii wykonywania zabiegów fryzjerskich, nowoczesnych narzędzi oraz technik pracy. Wyjazd był też świetną okazją do rozwinięcia kompetencji językowych – uczennice poznały podstawy języka hiszpańskiego, gdyż to głównie w nim komunikowały się ze swoimi pracodawcami i klientami. Uczestniczki projektu wykazały się rzetelnym podejściem do powierzonych im zadań, profesjonalnym podejściem do klientów i wysoką kulturą osobistą. Te wszystkie elementy zostały docenione przez hiszpańskich pracodawców, którzy wystawili uczennicom wysokie oceny za odbyte praktyki.  Jednak ten miesięczny wyjazd to nie tylko praca. Istotnym elementem projektu jest realizacja programu kulturowego. Podczas pobytu w Hiszpanii uczniowie poznawali przebogatą kulturę tego kraju. Zwiedzili wiele wspaniałych miejsc: Miasto Sztuki i Nauki, gdzie mieli możliwość zobaczenia Hemisferic oraz Oceanografic. Odbyła się również wycieczka rowerowa po Walencji, podczas której uczestniczki zobaczyły piękny El Jardin del Turia oraz poznały historię miasta. Wszyscy uczestnicy biorący udział w praktykach zagranicznych uzyskali certyfikaty od firm przyjmujących oraz organizacji pośredniczącej ESMOVIA Sistema Practices. Dokumenty potwierdzają, że uczestnicy poznawali nowe sposoby i metody pracy w firmach hiszpańskich, nabyli umiejętności językowe - porozumiewania się z pracownikami w języku angielskim i hiszpańskim, organizacyjne – praca w zespole, rzetelność i dokładność na stanowisku pracy. Udział w tym projekcie potwierdził, że mobilność jest ważnym sposobem zdobywania nowych kompetencji a staże zagraniczne są dla uczniów świetną okazją do przełamania barier językowych i kulturowych, dają inne spojrzenie na świat, a przede wszystkim są cennym doświadczeniem, które może zaowocować w przyszłości podczas szukania pracy.

| Zapraszamy do fotogalerii |

Studniówka 2015