Już jutro Dzień Ziemi 2021

Dzień Ziemi nazywany także Międzynarodowym Dniem Ziemi, to coroczne wydarzenie obchodzone w celu promowania ochrony środowiska, poszerzania świadomości ekologicznej i inspirowania do życia w zgodzie z naturą.
W związku z tym Dniem zachęcamy wszystkich uczniów do udziału webinarium na temat zmian klimatu oraz działań na rzecz ochrony klimatu, które odbędzie się 22 kwietnia br. godz. 12:00 na stronie https://lekcjezklimatem.pl/
Wykłady:
• „System klimatyczny Ziemi, co to cykl węglowy oraz jak działa efekt cieplarniany?”
• „Co mogę zrobić dla klimatu?”
• Warsztaty praktyczne:
• Warsztat kulinarny z Jagną Niedzielską – zwracający uwagę na problem marnowania żywności;
• Warsztat „ubraniowy” z Katarzyną Wolszczak – podkreślający kwestie odpowiedzialnej zrównoważonej mody.
Zachęcamy też do obejrzenia krótkiego filmu dostępnego pod adresem:
Mamy tylko jedną planetę i każdy z nas musi troszczyć się o nią codziennie.
Poniżej zaledwie kilka przykładów, co dobrego możemy zrobić dla środowiska:
• Zaplanujmy dzień bez samochodu – gdy tylko jest to możliwe zostawiajmy auto w garażu, korzystajmy częściej z roweru czy komunikacji miejskiej, poruszajmy się pieszo.
• Gdy coś nam się zepsuje, naprawiajmy zamiast wyrzucać.
• Segregujmy śmieci. Pamiętajmy, że tylko niecałe 10% plastiku podlega recyklingowi dlatego na zakupach starajmy się wybierać produkty w szkle, puszkach lub papierowych opakowaniach.
• Robiąc zakupy, róbmy je z własną torbą, najlepiej bawełnianą. Woreczki foliowe rozkładają się ponad 400 lat!
Pamiętajmy, że każdy z nas jest mieszkańcem Ziemi i odpowiada za utrzymanie dobrostanu błękitnej planety!