esp2Po pierwszym tygodniu praktyk i związanym z tym stresie w weekend przyszedł czas na prawdziwy relaks. W sobotę podczas wspólnego spaceru poznawaliśmy Stare Miasto w Walencji-obszar ok. 170 hektarów o bogatej historii i kulturze, który zachwycił nas kolorowymi kwiatami, drzewkami pomarańczowymi i licznymi zabytkami. Widzieliśmy m.in. arenę walki byków - corridę de tores, katedrę z XIII wieku, w której według legendy przechowywany jest Święty Graal czy Mercado Central - największy rynek w Europie. Przechodząc przez centralny plac miasta byliśmy też świadkami prawdziwej bitwy na poduszki Po długim spacerze w jednej z lokalnych restauracji spróbowaliśmy tapas i słodkiego soku z tutejszych świeżych pomarańczy. Najlepsze jednak było dopiero przed nami! O 23 poszliśmy do centrum miasta, aby podziwiać paradę, podczas której mieszkańcy Walencji niezależnie od wieku prezentowali się przed licznie zgromadzonymi turystami w tradycyjnych strojach, tańczyli i śpiewali przy muzyce granej na żywo. Nie moglismy wyjsc z zachwytu! Z kolei niedzielę, która w końcu przyniosła słońce, rozpoczęliśmy od wycieczki rowerowej po ciągnącym się przez ponad 6 km parku, który znajduje się w wyschniętym korycie rzeki Turii. Jednak, jak się przekonaliśmy, ten pas zieleni w samym centrum miasta tętni życiem aż do nocy, a w Walencji nie można się nudzić.

Studniówka 2015

Your IP: 54.156.85.167