^Back To Top

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


Witamy na stronie

I Technikum Poligraficzno - Usługowego

oraz IV Liceum Ogólnokształcącego

w Wyszkowie

Szkoła z pasją!

Get Adobe Flash player

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów i rodziców I Technikum Poligraficzno – Usługowego i IV Liceum Ogólnokształcącego na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego, które odbędzie się w dniu 04.09.2017r. o godzinie 11.00

Serdecznie zapraszamy nowo przyjętych uczniów wraz z rodzicami na spotkanie informacyjne, które odbędzie się 01 września o godzinie 17.00. 
Spotkanie będzie okazją do poznania Dyrekcji, Grona Pedagogicznego i wychowawców klas.
Liczymy na Państwa obecność.

23.08.2017 - matematyka – sala 101 godz. 10.00
24.08.2017 – j. polski – sala 103 godz. 10.00
24.08.2017 – WOS – sala 108 godz. 10.00


22.08.2017r. (wtorek)- matematyka – sala 3 godzina 8.30 

22.08.2017r. (wtorek)- język angielski – sala 207 godzina 8.30

zak17Po długich i wyczerpujących 10 miesiącach intensywnej pracy nadszedł czas na podsumowania. Uczniowie szkół ZDZ CK w Wyszkowie – I TP-U i IV LO zgromadzili się na uroczystości zakończenia roku szkolnego 2016/2017, którą poprowadzili Weronika Kopania i Mateusz Bek z klasy I LO. Na początku pani dyrektor Agata Rydzewska podziękowała nauczycielom za ich całoroczną pracę i podsumowała projekty, które szkoła realizowała w tym roku, a uczniom życzyła bezpiecznych i spokojnych wakacji. Pani Dyrektor wręczyła też finansowe Nagrody Dyrektora Szkoły dla uczennic, które uzyskały najwyższą średnią (ponad 5.0!) i wykazały się szczególną aktywnością, były to: Wioletta Dyga z klasy II LP, Anna Dudek z klasy II TUF i Karolina Król z klasy II TUF.

W kolejnej części uroczystości podsumowano osiągnięcia uczniów, wręczono dyplomy i nagrody, nie tylko za najwyższe wyniki edukacyjne ale także za działalność na rzecz szkoły, za osiągnięcia sportowe i za 100% frekwencję. Po rozdaniu nagród głos zabrali przedstawiciele uczniów, którzy podziękowali nauczycielom za ich pracę i zaangażowanie, za cierpliwość i za to, że zawsze byli dla uczniów wsparciem. Uśmiechnięci uczniowie wraz z wychowawcami udali się do sal po odbiór upragnionych świadectw.
Gratulujemy nagrodzonym i życzymy wszystkim słonecznych, udanych i beztroskich wakacji!

 

| Zapraszamy do fotogalerii |

valencja10Grupa uczennic z klasy fryzjerskiej z I Technikum Poligraficzno-Usługowego w Wyszkowie odbyła miesięczne praktyki zawodowe w Hiszpanii w ramach programu PO WER Europejskiego Funduszu Społecznego (EFS) - „Od mobilności do przedsiębiorczości”.

Dziewczęta podczas czterotygodniowego pobytu w Walencji  w okresie od 21 maja do 18 czerwca 2017 roku doskonaliły swój warsztat zawodowy, poszerzały wiedzę z zakresu nowoczesnego fryzjerstwa i wykorzystywały wiedzę teoretyczną w praktyce. Młodzież poznawała zasady funkcjonowania firm, wdrażanie nowych technologii wykonywania zabiegów fryzjerskich, nowoczesnych narzędzi oraz technik pracy. Wyjazd był też świetną okazją do rozwinięcia kompetencji językowych – uczennice poznały podstawy języka hiszpańskiego, gdyż to głównie w nim komunikowały się ze swoimi pracodawcami i klientami. Uczestniczki projektu wykazały się rzetelnym podejściem do powierzonych im zadań, profesjonalnym podejściem do klientów i wysoką kulturą osobistą. Te wszystkie elementy zostały docenione przez hiszpańskich pracodawców, którzy wystawili uczennicom wysokie oceny za odbyte praktyki.  Jednak ten miesięczny wyjazd to nie tylko praca. Istotnym elementem projektu jest realizacja programu kulturowego. Podczas pobytu w Hiszpanii uczniowie poznawali przebogatą kulturę tego kraju. Zwiedzili wiele wspaniałych miejsc: Miasto Sztuki i Nauki, gdzie mieli możliwość zobaczenia Hemisferic oraz Oceanografic. Odbyła się również wycieczka rowerowa po Walencji, podczas której uczestniczki zobaczyły piękny El Jardin del Turia oraz poznały historię miasta. Wszyscy uczestnicy biorący udział w praktykach zagranicznych uzyskali certyfikaty od firm przyjmujących oraz organizacji pośredniczącej ESMOVIA Sistema Practices. Dokumenty potwierdzają, że uczestnicy poznawali nowe sposoby i metody pracy w firmach hiszpańskich, nabyli umiejętności językowe - porozumiewania się z pracownikami w języku angielskim i hiszpańskim, organizacyjne – praca w zespole, rzetelność i dokładność na stanowisku pracy. Udział w tym projekcie potwierdził, że mobilność jest ważnym sposobem zdobywania nowych kompetencji a staże zagraniczne są dla uczniów świetną okazją do przełamania barier językowych i kulturowych, dają inne spojrzenie na świat, a przede wszystkim są cennym doświadczeniem, które może zaowocować w przyszłości podczas szukania pracy.

 

| Zapraszamy do fotogalerii |

 

morzeW dniach 30.05-1.06.2017 roku klasy pierwsze z IV LO prowadzonego przez ZDZ CK w Wyszkowie udały się na wycieczkę do Krynicy Morskiej – pięknego nadmorskiego miasteczka położonego na Mierzei Wiślanej, między Zatoką Gdańską a Zalewem Wiślanym. Co ciekawe, jest to również jedno z najmniejszych miast w Polsce pod względem liczby mieszkańców, co jednak nie przekłada się na liczbę turystów.

We wtorek już od wczesnego ranka wszystkim zebranym towarzyszyły dobre humory, które były podtrzymane przez pozostałe dni. Pierwszego dnia, korzystając z pięknej, słonecznej pogody od razu po przyjeździe wyruszyliśmy nad morze i pobliską plażę, gdzie najodważniejsi zamoczyli w Bałtyku nie tylko nogi! Przez kolejne dni spacerowaliśmy po tym pięknym mieście, wyruszyliśmy na rejs statkiem „Krystyna”, który kursuje po Zalewie Wiślanym. Chętni mogli nawet posterować statkiem i założyć kapitańską czapkę J Spacerując po mieście trafiliśmy na jedyną w Polsce ulicę z nazwą pochodzącą od programu telewizyjnego – ulicę Teleexpresu. Wieczorem nasi dzielni panowie rozpalili grilla, na którym przygotowali przepyszną kolację dla wszystkich uczestników. Na trzeci dzień zaplanowaliśmy spacer w stronę latarni morskiej, która ma wysokość ok. 27 metrów, a zasięg jej światła wynosi ok. 35 km. Z takiego punktu widokowego mogliśmy już tylko podziwiać przepiękne nadmorskie krajobrazy – Mierzeję Wiślaną, Zatokę Gdańską, Zalew Wiślany i Frombork. 1 czerwca nie zapomnieliśmy też o Dniu Dziecka, dlatego dla wszystkich uczniów była przygotowana słodka niespodzianka. Lekko opaleni, wypoczęci, chociaż niewyspani wróciliśmy z dobrymi humorami i już czekamy na kolejną, dłuższą!, wspólną wycieczkę! 

 

| Zapraszamy do fotogalerii |

hiszpaniaUczennice z klasy fryzjerskiej z I Technikum Poligraficzno-Usługowego w Wyszkowie, prowadzonego przez ZDZ CK w Wyszkowie odbywają miesięczne praktyki w Walencji w Hiszpanii.

Grupa najlepszych fryzjerek z klasy trzeciej z wyszkowskiego technikum wraz z opiekunami stanęła przed wyjątkową szansą odbycia praktyk zawodowych poza granicami kraju. Jest to możliwe dzięki udziale I TP-U w projekcie „Od mobilności do przedsiębiorczości”, który jest dofinansowany z Funduszy Europejskich W tym roku przed uczennicami otworem stanęła Walencja, piękne hiszpańskie miasto, które jest zagłębiem najlepszych salonów fryzjerskich w Europie Zachodniej. Podczas miesięcznych praktyk dziewczęta mogą zapoznać się z funkcjonowaniem europejskich przedsiębiorstw z branży fryzjerskiej, zdobyć nowe kompetencje zarówno zawodowe, jak i językowe. Uczennice mają okazję nauczyć się także podstaw języka hiszpańskiego, gdyż to głównie w nim komunikują się tam ze swoimi pracodawcami i klientami. Dodatkową atrakcją dla uczestniczek stażu jest poznanie barwnej kultury Hiszpanii, gdyż w każdy weekend przewidziane są wycieczki w najciekawsze zakątki Walencji. Po zakończeniu stażu uczennice otrzymają certyfikaty Europass Mobility potwierdzające zdobyte kwalifikacje zawodowe, zgodnie ze standardami europejskimi.

 

| Zapraszamy do fotogalerii |

Studniówka 2015

 

Licznik odwiedzin

1149571
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
1243
946
6299
1135354
15384
34571
1149571

Your IP: 35.175.182.106
Server Time: 2018-12-14 07:11:46