^Back To Top

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


Witamy na stronie

I Technikum Poligraficzno - Usługowego

oraz IV Liceum Ogólnokształcącego

w Wyszkowie

Szkoła z pasją!

Get Adobe Flash player
Egzaminy poprawkowe odbędą się:
 
Matematyka dla uczniów klas trzecich – 29 sierpnia godz. 10.00
Matematyka dla uczniów klas drugich – 29 sierpnia godz. 12.00
Język polski dla uczniów wszystkich klas – 28 sierpnia godz. 10.00 

zus

  

„Lekcje z ZUS” czyli co warto wiedzieć o ubezpieczeniach społecznych

Młodzież zakończyła kolejną edycję projektu edukacyjnego „Lekcje z”. Jest to pierwszy w historii Polski projekt budowania świadomości młodego pokolenia Polaków w zakresie ubezpieczeń społecznych. Pomaga zrozumieć, dlaczego nowoczesne państwa formułują politykę zabezpieczenia społecznego i jak ta polityka wpływa na indywidualną przyszłość każdego z nas. 

W czasie realizowanych czterech lekcji uczniowie biorący udział w projekcie poznają istotę ubezpieczeń społecznych, zasady finansowania świadczeń z ubezpieczenia społecznego oraz skutki wykluczenia z tych ubezpieczeń. Pod hasłami „Świadomy zawsze ubezpieczony”, „Płacisz i masz, czyli co ci się należy, gdy płacisz składki”, „Emerytura-twoja przyszłość w twoich rękach” czy „e-ZUS, czyli firma pod ręką” kryje się także podstawowa, przydatna wiedza o historii ubezpieczeń społecznych, organizacji i funkcjonowaniu ZUS, procedurach towarzyszących rejestracji działalności gospodarczej oraz narzędziach elektronicznych m.in. Platformie Usług Elektronicznych.

Podsumowaniem projektu jestkonferencja na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie - „Świadomość ryzyka a ryzyko nieświadomości. Jak uczyć o ubezpieczeniach społecznych?” skierowana do naukowców i praktyków zajmujących się na co dzień tematyką ubezpieczeń społecznych oraz edukacją w tej dziedzinie. Tematem przewodnim  tegorocznej konferencji było interdyscyplinarne podejście do uświadamiania istoty ryzyk socjalnych w procesie nauczania.

Nauczyciele i młodzież realizująca projekt jednogłośnie potwierdza, że „warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”.

Wszelkie materiały i podręczniki dla nauczycieli i uczniów do prowadzenia lekcji znajdują się na stronie www.zus.pl/edukacja. Pomoc i wsparcie merytoryczne oraz organizacyjne w realizacji „Lekcji z ZUS” i konkursu wiedzy zapewnia także Zakład Ubezpieczeń Społecznych. 

Składamy serdeczne podziękowania za wsparcie w realizacji projektu Zakładowi Ubezpieczeń Społecznych a szczególnie p. Kierownik Barbarze Wiśniewskiej – Inspektorat w Wyszkowie oraz p. Przemysławowi Siemieniakowi - Koordynatorowi ds. komunikacji społecznej i edukacji Oddział w Płocku

zus

zakonczenie1Po długim i intensywnym roku szkolnym nadszedł wreszcie czas na podsumowanie. Uczniowie I TP-U i IV LO zgromadzili się na uroczystości zakończenia roku i z niecierpliwością czekali na moment otrzymania upragnionego świadectwa. Akademię rozpoczęło przemówienie Pani Dyrektor Agaty Rydzewskiej, która podkreśliła, że ostatnie miesiące były czasem intensywnej pracy, która zaowocowała dobrymi wynikami edukacyjnymi i licznymi osiągnięciami naszych uczniów. Pani Dyrektor podziękowała Gronu Pedagogiczne otrzymało podziękowania za pasję w przekazywaniu wiedzy i trud włożony w wychowanie i nauczanie.

W kolejnej części uroczystości przyszedł czas na podziękowania i nagrody. W tym roku specjalną pieniężną Nagrodę Dyrektora Szkoły otrzymała uczennica klasy I Liceum – Oliwia Wyszyńska, która zdobyła najwyższą średnią w szkole. W naszej szkole jest wielu uczniów, którzy zasłużyli na nagrody, nie tylko za wyniki w nauce, ale także za pracę, poświęcenie i zaangażowanie na rzecz szkoły. Lista nagrodzonych była długa. 

Na zakończenie przewodnicząca samorządu szkolnego Zuzanna Woźniak wraz z kolegami wręczyła Dyrekcji i Gronu Pedagogicznemu piękne kwiaty, które były wyrazem uznania i podziękowania za całoroczną pracę. Pełni wakacyjnego nastroju uczniowie wraz z wychowawcami udali się do sal po odbiór świadectw. 

Życzymy wszystkim słonecznych, udanych i beztroskich wakacji!

A oto lista nagrodzonych i wyróżnionych:

Najwyższe wyniki w nauce i zachowaniu, czyli świadectwa z czerwonym paskiem otrzymali:

Jolanta Płochocka z klasy II LP

Kamila Abramczyk z klasy I LO

Oliwia Wyszyńska z klasy I PD

Wiktoria Białous z klasy I PD

Natalia Królikowska z klasy I PD

Osoby, które osiągnęły bardzo dobre wyniki w nauce i zachowaniu:

Klasa I LO: Natalia Król

Klasa I PD: Izabela Fortman

Klasa II LO: Patrycja Wiśniewska, Krystian Załoga, Bartłomiej Dąbkowski 

Klasa I TUF: Julia Skibowska, Ewelina Przychodzka, Klaudia Wojewódzka

Osoby, które otrzymały dyplomy za dobre wyniki w nauce i zachowaniu: 

Klasa I LO: Katarzyna Mierzejewska

Klasa I PD: Kinga Grzywacz, Patrycja Gołębiewska, Klaudia Markowska 

Klasa I TUF: Klaudia Borek, Weronika Wiśniewska

Klasa II LP: Dominika Bartosek, Magdalena Chrzanowska, Aleksandra Gospoś. Marlena Kulesza, Kasandra Szymańska

Klasa II LO: Gabriela Cholewińska, Mateusz Górecki, Wiktoria Jendruczyk, Piotr Kucharczyk, Zuzanna Woźniak, Eliza Zagańczyk, Kinga Zdziera

Klasa II TUF: Bartosz Czubak

Nagrody za zaangażowanie na rzecz szkoły otrzymali:

Klasa I TUF: Karina Abramczyk, Karolina Bala, Natalia Mąka, Ewelina Przychodzka, Weronika Wiśniewska, Anna Puławska, Fira Mahamakhanova, 

Klasa I LO: Kamila Abramczyk, 

Klasa I LP: Natalia Królikowska, Kinga Grzywacz, Dominika Kil

Klasa II TUF: Bartosz Czubak, Szymon Oliasz, Nikola Surowcow

Klasa II LO: Mateusz Górecki, Patryk Składanek, Zuzanna Woźniak, Krystian Załoga, Kinga Zdziera, 

Klasa II LP: Dominika Bartosek, Julia Baran, Magdalena Chrzanowska, Aleksandra Gospoś, Klaudia Krajewska, Natalia Winczewska, Sebastian Pudlis, Wioleta Pakieła, Karolina Kwiatkowska

Dyplomy za osiągnięcia sportowe otrzymali uczniowie: 

Klasa I LO: Łukasz Ćwiek, Zuzanna Solarska, Małgorzata Stańczak, Kamila Abramczyk

Klasa I PD: Wiktoria Białous, Izabela Fortman, Oliwia Wyszyńska

Klasa II LO: Zuzanna Woźniak, Oliwia Budka, Patryk Składanek, Mateusz Górecki, Krystian Turek, Piotr Kucharczyk

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

| Fotogaleria |

Kierunki kształcenia

I Technikum
Poligraficzno - Usługowe

 

nozyczki

FRYZJER

  

wieszak

MODA

  

teklama

 REKLAMA

 

IV Liceum Ogólnokształcące

 

art

ARTYSTYCZNO-GRAFICZNA

  

fit

FIT DIETETYCZNA

 

pedagogika

PEDAGOGICZNA

 

 policja

POLICJYJNA