at4 kwietnia podczas Akademii Talentów uczniowie klas pierwszych IV Liceum Ogólnokształcącego i I Technikum Poligrafczno-Usługowego zaprezentowali swoje umiejętności przed zaproszonymi gośćmi: Komendantem Policji w Łochowie st. asp. Marcinem Sylwestrzakiem, sierż. sztabowym Piotrem Petem, Dyrektorem Szkół Ponadgimnazjalnych Agatą Rydzewską, Dyrektorem ZDZ CK w Wyszkowie Dariuszem Glinką, Gronem Pedagogicznym, Rodzicami i starszymi szkolnymi kolegami. Prowadzący uroczystość – Zuzanna Woźniak i Krystian Załoga – rozpoczęli: „Niektórzy mówią, że szkoła zabija talent, ale nie nasza, która, jak się dzisiaj Państwo przekonają, jest kuźnią talentów” . Takie słowa zmobilizowały uczniów, którzy wznieśli się na wyżyny swojego talentu i pokazali to, w czym czują się najlepiej. Klasa pedagogiczna przedstawiła skecz „Atlas uczniów”, który z przymrużeniem oka pokazywał szkolną rzeczywistość i przypomniał zgromadzonym ich lata w szkolnej ławce". Uczennice klasy fryzjerskiej niczym zawodowe modelki pewnym krokiem przemierzały salę, prezentując eleganckie stylizacje i profesjonalnie wykonane przez siebie fryzury. Natomiast najliczniejsza klasa policyjna wprowadziła nas w klimat wojskowych ćwiczeń i przedstawiła skomplikowany pokaz musztry. Niespodzianką dla przyszłych policjantów okazała się kolejna część Akademii – uroczyste nadanie stopni w korpusie kadetów – 22 osoby z klasy policyjnej otrzymały stopień młodszego kadeta. Przy okazji tej uroczystości także klasy starsze odebrały z rąk policjantów nominacje na kolejne stopnie awansu.
Jeszcze raz gratulujemy Wam, drodzy pierwszoklasiści, pomysłowości i odwagi oraz życzymy, aby dalsza edukacja w naszej szkole była dla Was niezapomnianą przygodą i odkrywaniem tego, co nieznane. Pamiętajcie, że możecie wiele, gdy tylko chcecie!