^Back To Top

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


Witamy na stronie

I Technikum Poligraficzno - Usługowego

oraz IV Liceum Ogólnokształcącego

w Wyszkowie

Szkoła z pasją!

Get Adobe Flash player

bakcyl

 

Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w nietypowej lekcji przedsiębiorczości. W ramach projektu Bakcyl odwiedził naszą szkołę wolontariusz programu Pan Marcin Rytelewski – dyrektor wyszkowskiego oddziału BNP Paribas Bank Polska S.A. 

Projekt wprowadził uczniów w świat codziennych finansów, tak aby potrafili wykorzystać dla siebie odpowiednie usługi finansowe na starcie w dorosłość oraz zabezpieczyć swoje potrzeby na przyszłość.

Młodzież podczas warsztatów dowiedziała się jak racjonalnie gospodarować budżetem, tak żeby nie popaść w spiralę zadłużenia, a jeżeli już tak się stanie to jak „bezboleśnie” z niej wyjść, jak odróżnić potrzeby od zachcianek i jak pożyczać z głową.

Uczniowie z zaangażowaniem odpowiadali na pytania i wygrywali nagrody. Z quizu dowiedzieli się między innymi, że według danych GUS: średni koszt wesela na 100 osób to 40 000 zł, że średnio wychowanie dziecka do 18 lat kosztuje oprócz wielu nieprzespanych nocy 176 000 zł oraz, że średnie zadłużenie Polaków to 5 500 zł na osobę.

 Warsztaty bardzo im się podobały, wynieśli z nich praktyczną wiedzę jak racjonalnie zarządzać finansami od najmłodszych lat.

Dziękujemy wolontariuszowi Panu Marcinowi Rytelewskiemu za cenną wiedzę.

Kierunki kształcenia

I Technikum
Poligraficzno - Usługowe

 

nozyczki

FRYZJER

  

  

IV Liceum Ogólnokształcące

  

   

pedagogika

PEDAGOGICZNA

 

 policja

POLICJYJNA