geografiaKorzystając z pięknej, jesiennej pogody, uczniowie klasy III LO wraz z nauczycielem geografii i wychowawcą udali się na wycieczkę w okolice malowniczej doliny Bugu. Była to też świetna okazja do integracji klasowej.

fryzUczniowie klas o profilu technik usług fryzjerskich odwiedzili największe Targi Fryzjerskie i Kosmetyczne Beauty Days. Jest to najważniejsze wydarzenie dla profesjonalistów i miłośników piękna w Europie Środkowo-Wschodniej! Odbywa się ono co roku w Nadarzynie - PTAK WARSAW EXPO.Odwiedzający mogli podziwiać setki polskich i zagranicznych wystawców, skorzystać z profesjonalnych i bezpłatnych zabiegów, makijaży, stylizacji fryzur i paznokci. To także świetna okazja dla tych, którzy dopiero szukają inspiracji i pomysłów na nowy wygląd oparty na najnowszych trendach.

bezpieczenstwoNo to pytanie uczniowie IV LO i I TP-U dostali odpowiedź podczas dzisiejszego spotkania z panem Mateuszem Górką – pracownikiem Działu Bezpieczeństwa Allegro. Zaproszony gość uczył młodzież, co zrobić, żeby nie paść ofiarą oszustwa, jak bezpiecznie płacić za zakupy, co zrobić, jeśli coś pójdzie źle. Powiedział też, jakie działania podjąć, żeby podnieść swoje bezpieczeństwo w sieci oraz jak zgłosić przestępstwo. „Bezpieczne zakupy w sieci” to wspólna akcja Allegro i Policji, której celem jest kształtowanie świadomości młodzieży w zakresie zagrożeń związanych m. in. z kradzieżą tożsamości i cyberprzestępczością.

wrzosowiskaJak co roku uczniowie IV LO wraz z opiekunami brali udział w warsztatach terenowych w pobliskiej miejscowości - Mostówce. To, co tam znajdziemy, przechodzi najśmielsze oczekiwania. Połacie wrzosów ciągną się tutaj kilometrami, dodatkowo mamy też na miejscu pas wzniesień wydmowych. Dzięki tak dużemu nagromadzeniu wrzosów, w powietrzu unosi się specyficzny, dobrze wyczuwalny zapach. Znajdziemy tu także sporo motyli i owadów zapylających. To także są bardzo wdzięczne obiekty do fotografowania. Uczniowie mieli okazję podziwiać to urokliwe miejsce, które szczególnie prezentuję się wczesną jesienią. Wrzosowiska w Mostówce to bez wątpienia miejsce, które każdy szukający zapierających dech w piersiach widoków powinien przynajmniej raz odwiedzić.

rr2 września 2019 roku w szkołach prowadzonych przez ZDZ CK w Wyszkowie - I Technikum Poligraficzno-Usługowym i IV Liceum Ogólnokształcącym - odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego 2019/2020. Prowadzący uroczystość, Zuzanna Woźniak i Krystian Załoga, pożegnali wakacje i po dwumiesięcznej przerwie przywitali Dyrekcję, Grono Pedagogiczne, Rodziców i swoich kolegów. Dyrektor Agata Rydzewska oficjalnie rozpoczęła nowy rok szkolny i skierowała ciepłe słowa do młodzieży, życząc dobrych wyników w nauce i zachęcając do rozwijania swoich zainteresowań oraz zdobywania nowej wiedzy. Szczególnie ciepło zostali powitani nauczyciele, którzy w tym roku rozpoczęli współpracę z naszą placówką oraz uczniowie klas pierwszych. Na naszej uroczystości obecna była też pani Joanna Krzyżaniak z firmy Quad/Graphics, która wręczyła nagrodę finansową dla Karoliny Król - absolwentki z najwyższym wynikiem maturalnym z języka angielskiego. Po uroczystym rozpoczęciu uśmiechnięci i wypoczęci uczniowie udali się na pierwsze spotkania z wychowawcami.