noeUczniowie klas pierwszych i drugich wzięli udział w warsztatach profilaktycznych NOE, które miały na celu pogłębienie wiedzy na temat realnych konsekwencji picia i używania innych środków zmieniających świadomość. Prowadzący wykazali się profesjonalizmem, a uczniowie wielkim zaangażowaniem - chętnie uczestniczyli w zajęciach, które wykorzystywały metody aktywizujące, takie jak burza mózgów, dialogowanie, drama czy wizualizacja. Celem spotkania było zdefiniowanie takich pojęć jak PRAWDA, MIŁOŚĆ, WOLNOŚĆ. Uczniowie dowiedzieli się, jakie korzyści daje abstynencja oraz jakie role przyjmują dzieci w rodzinie z problemami alkoholowymi. Nauczyli się skutecznie odmawiać i nie ulęgać presji ze strony grupy rówieśniczej.