Najważniejsze informacje:

• Klasy:

1 AGg (po gimnazujm – cykl kształcenia 3 lata)

1 AGp (po szkole podstawowej – cykl kształcenia 4 lata)

• Języki obce: język angielski, język niemiecki
  • Przedmioty rozszerzone: historia, język angielski
  • Przedmioty punktowane: język angielski, informatyka, zajęcia artystyczne

Opis klasy:

Klasa artystyczno-graficzna jest adresowana do młodzieży pragnącej rozwijać swoje pasje związane z szeroko rozumianą sztuką. Profil ten jest nastawiony na realizowanie potrzeb uczniów chcących w przyszłości zaistnieć w zawodzie dziennikarza, aktora, grafika i innych pokrewnych. Uczniowie poznają techniki plastyczne, zdobywają pogłębioną wiedzę z zakresu historii sztuki, kształtują wyobraźnię przestrzenną. Mają również możliwość rozwijania zainteresowań historycznych, mogą brać udział w konkursach historycznych, historyczno-plastycznych, w których wykazują się nie tylko wiedzą historyczną, ale także umiejętnościami plastycznymi, manualnymi. Ta klasa jest stworzona dla osób obdarzonych talentem i poszukujących własnej drogi artystycznej.

Ucząc się na tym kierunku będziesz mógł:

• brać udział w ciekawych wycieczkach związanych z wybranym kierunkiem kształcenia i targach branżowych,
  • poznać techniki grafiki komputerowej i cyfrowego projektowania przestrzennego,
  • zdobywać dodatkowe umiejętności poprzez uczestnictwo w projektach unijnych,
  • brać udział w Ogólnopolskim Dniu Przedsiębiorczości.

Możliwość dalszej edukacji:

Po ukończeniu tej klasy będziesz mógł kontynuować naukę na kierunkach, takich jak: architektura, architektura krajobrazu, architektura wnętrz, historia sztuki, filmoznawstwo, fotografia, wzornictwo przemysłowe i artystyczne, animacja, sztuka mediów, grafika, artystyczna grafika komputerowa, kulturoznawstwo.