CK ZDZ w Wyszkowie - Najaktywniejsza Szkoła Dnia Przedsiębiorczości w województwie mazowieckim🏆🏆🏆

Szkoły ZDZ w Wyszkowie – I Technikum Poligraficzno-Usługowe i IV Liceum Ogólnokształcące – są miejscem przyjaznym zarówno dla uczniów, jak i ich rodziców.  Niewielkie zespoły klasowe oraz życzliwa i profesjonalna kadra pedagogiczna pozwalają przyswajać wiedzę w wyjątkowej, kameralnej atmosferze. Szkoła daje uczniom wiele możliwości kształcenia i poszerzania kompetencji poprzez uczestnictwo w projektach unijnych czy zagranicznych praktykach zawodowych. Oferuje szeroki wachlarz zajęć dodatkowych, m. in. konwersacje z native speakerem, zajęcia fotograficzne, kursy wizażu, stylizacji czy zajęcia fitness. Rozwija pasje, uczniowie biorą  udział w konkursach i olimpiadach branżowych na szczeblu ogólnopolskim,a niezmiennie od wielu lat może poszczycić się tytułem „Najaktywniejszej Szkoły  Dnia Przedsiębiorczości” w województwie mazowieckim. Także w tym roku szkoła otrzymała statuetkę i dyplom.

IV LO w Wyszkowie jest jedyną szkołą w powiecie wyszkowskim oferującą uczniom wybór klasy policyjnej, która przygotowuje profesjonalnie wykształconych kandydatów do pracy w policji oraz w innych służbach mundurowych. W ramach zajęć dodatkowych, takich jak zajęcia sportowe, strzeleckie, techniki samoobrony czy bezpieczne posługiwanie się bronią uczniowie mogą rozwijać swoje zainteresowania i zdolności. Mają też możliwość uczestnictwa w zajęciach organizowanych przez Komendę Powiatową Policji w Wyszkowie, Posterunek Policji w Łochowie (tegorocznych laureatów lokalnych firm Dnia Przedsiębiorczości) oraz Straż Pożarną czy Wojskową Komendę Uzupełnień.

Uczniowie klas psychologiczno – pedagogicznych odbywają  praktyki pedagogiczne w przedszkolu i szkole podstawowej.

Dzięki wielu zajęciom praktycznym i stałej współpracy szkoły z pracodawcami  absolwenci szkoły świetnie odnajdują się na lokalnym rynku pracy, często zakładając własne, dobrze prosperujące firmy a także wracają do szkoły jako nauczyciele praktycznej nauki zawodu.

W realizacji koncepcji pracy szkoły pomaga od wielu lat Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości, pomysłodawca Dnia Przedsiębiorczości oraz programów Moje Finanse i Otwarta Firma, za co bardzo dziękujemy. Szczególne podziękowania dla koordynatora Pana Andrzeja Pierchały za motywację, cierpliwość i wielkie serce.

Dziękujemy także lokalnym firmom i instytucjom za pomoc w realizacji programów. Szczególnie Komendzie Powiatowej Policji w Wyszkowie, Posterunkowi Policji w Łochowie, Poradni Psychologiczno Pedagogicznej w Wyszkowie, I Językowej Szkole Podstawowej Language oraz Przedszkolu Nasze Bambino a także Narodowemu Bankowi Polskiemu, Oddział w Warszawie.

Zapraszamy na kolejną 19 – edycję Dnia Przedsiębiorczości - już 06 kwietnia 2022r.

Szkolny Koordynator

Beata Sierzan