Dofinansowanie do podręczników dla uczniów niepełnosprawnych w roku szkolnym 2024/2025

Do 10 września 2024 r. można składać wnioski o pomoc finansową na zakup podręczników, materiałów edukacyjnych i ćwiczeniowych w ramach Rządowego programu pomocy uczniom niepełnosprawnym w formie dofinansowania zakupu podręczników, materiałów edukacyjnych i materiałów ćwiczeniowych w latach 2023 – 2025.

W roku szkolnym 2024/2025 wsparciem objęci są uczniowie:

1) słabowidzący,

2) niesłyszący,

3) słabosłyszący,

4) z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim,

5) z niepełnosprawnością ruchową, w tym z afazją,

6) z autyzmem, w tym z zespołem Aspergera,

7) z niepełnosprawnościami sprzężonymi, w przypadku gdy są to niepełnosprawności spośród wymienionych w pkt 1–6,

8) z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym,

9) z niepełnosprawnościami sprzężonymi, w przypadku gdy są to niepełnosprawności spośród wymienionych w pkt 1–6 i 8

– posiadający aktualne orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.

Dofinansowanie obejmuje zakup:

1)       podręczników i materiałów edukacyjnych do kształcenia ogólnego oraz materiałów ćwiczeniowych dla uczniów uczęszczających do:

• liceum ogólnokształcącego,
  • technikum,

2)      materiałów edukacyjnych do kształcenia zawodowego dla uczniów uczęszczających do:

• technikum.

Kwota wsparcia wynosi od 225 zł do 445 zł. Zależy ona od rodzaju niepełnosprawności i typu szkoły, do której uczęszcza uczeń.

Więcej informacji udziela Wicedyrektor w gabinecie 107.