Wycieczka do Muzeum Walki i Męczeństwa w Treblince.

,,Kiedy słucham opowiadań z Treblinki, coś zaczyna dławić, i dusić moje serce”

2.10.2024r. uczniowie IV LO odwiedzili były obóz zagłady i pracy w Treblince. Uczniowie mieli możliwość pogłębić swoją wiedzę na temat eksterminacji narodu żydowskiego, Romów i Polaków dokonanej przez niemieckich nazistów w latach 1942-1944 na terenie tego obozu. Pierwszym etapem wycieczki było udanie się do Muzeum Walki i Męczeństwa w Treblince, gdzie można zobaczyć zachowane eksponaty, makietę obozu, zdjęcia z czasów II Wojny Światowej. Uczniowie obejrzeli także filmy przedstawiające wygląd obozu i prezentujące wspomnienia więźniów. Następnie, oprowadzani przez pana przewodnika zwiedzili: Obóz Zagłady Treblinka II, w tym Pomnik Ofiar Obozu Zagłady, żwirownię, Karny Obóz Pracy Treblinka I i miejsce straceń. Drugim etapem wycieczki był Park Linowy w Broku, gdzie po przebyciu odcinka treningowego oraz nabraniu doświadczenia w asekuracji, uczniowie spróbowali swoich sił. Na przeszkodach parku wszyscy uczestnicy nauczyli się opanowania, odpowiedzialności, technik utrzymania równowagi oraz przełamali barierę lęku wysokości. Pobyt w Parku Linowym zapewnił uczniom niezapomniane wrażenia, adrenalinę i wysiłek fizyczny na świeżym powietrzu.