Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

10 października obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego, w który szczególnie zaangażowali się uczniowie z klas psychologiczno-pedagogicznych.  To wydarzenie miało na celu podniesienie świadomości na temat znaczenia zdrowia psychicznego oraz wsparcie osób zmagających się z różnymi problemami psychicznymi. Uczniowie wzięli udział w warsztatach, które dotyczyły podstawowych zagadnień związanych ze zdrowiem psychicznym, takich jak stres, depresja oraz techniki radzenia sobie z emocjami. Zapoznali się też z biblioterapią, czyli wykorzystaniem literatury w terapii. Przekonali się, że dobór odpowiednich książek i opowiadań ma działanie terapeutyczne, pomaga zrozumieć swoje emocje oraz odnaleźć nowe perspektywy.

W ramach  warsztatów arteterapeutycznych, uczniowie wykonali piękną jesienną dekorację, która zdobi szkolny korytarz.  Sztuka okazała się doskonałym narzędziem do wyrażania uczuć i myśli, co przyczyniło się do lepszego rozumienia siebie i innych Dzięki tym działaniom uczniowie nie tylko poszerzyli swoją wiedzę, ale również nauczyli się, jak ważne jest dbanie o zdrowie psychiczne swoje i innych.