"Pasja-Motywacja-Odwaga"

"Pasja-Motywacja-Odwaga" to tegoroczne hasło przewodnie Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery. Jest to już XVI edycja wydarzenia zrzeszającego wielu partnerów, którzy lokalnie organizują wydarzenia dla młodzieży i dorosłych. Jest ono poświęcone wszelkim aspektom związanym z planowaniem i rozwojem kariery. Promuje też rozwój osobisty i zawodowy i jest skierowane do osób w każdym wieku oraz na każdym etapie życia zawodowego.

W dniach 15-18 października 2024 r. szkolni doradcy zawodowi oraz wychowawcy i nauczyciele podczas warsztatów i spotkań indywidualnych rozmawiali z młodzieżą, jak dokonywać trafnych wyborów edukacyjnych i zawodowych, jak wybrać kierunek kształcenia, zawód, jak zmienić już wybrany zawód, jak podjąć decyzję o samozatrudnieniu, jak wykorzystać swoje mocne strony, umiejętności.

W ramach OTK szkoła zorganizowała też szereg przedsięwzięć, mających na celu rozwijanie umiejętności i zainteresowań uczniów. Wzięli oni udział w warsztatach biblioterapii, arteterapii, warsztatach kulinarnych oraz warsztatach projektowania odzieży, podczas których zaprojektowali własne stroje, ucząc się podstaw szycia i stylizacji. Młodzież uczestniczyła w spotkaniu z przedstawicielami Młodzieżowego Centrum Kariery Ochotniczego Hufca Pracy w Wyszkowie.

Dzięki podjętym działaniom uczniowie mogli rozwinąć swoje pasje, zdobyć nowe umiejętności i lepiej poznać różnorodne ścieżki kariery.